نهالستان فرتاک
خانه / زراعت چوب / آخرین قیمت اجرای طرح زراعت چوب در سال ۹۸

آخرین قیمت اجرای طرح زراعت چوب در سال ۹۸

طرح زراعت چوب در استان های مختلف کشور مانند زنجان، کرمانشاه، همدان و غیره انجام می شود که از آب فاضلاب تصفیه شده برای زراعت استفاده می شود که بسیار مقرون به صرفه است که در افزایش بهره وری در بخش کشاورزی بسیار مؤثر می باشد. این طرح در اماکن عمومی و مسیرهای رودخانه و غیره بسیار مناسب است. قیمت اجرای طرح زراعت چوب به عوامل مختلفی مانند نوع درخت، تعداد و غیره بستگی دارد.

آخرین قیمت اجرای طرح زراعت چوب در سال 98

بررسی قیمت اجرای طرح زراعت چوب درخت پالونیا در سال ۹۸

بررسی قیمت اجرای طرح زراعت چوب درخت پالونیا در سال 98پالونیا درختی بسیار مقاوم بوده و رشد بسیاری سریعی دارد و برای احیای جنگل ها بسیار کاربردی و مناسب است. استفاده از این گونه ارزشمند از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشد و مزیت های فراوانی دارد. از چوب آن برای ساخت پارکت، کابینت، مبلمان و غیره استفاده می شود و کود بدست آمده از برگ و گل های آن نیز کاربرد زیادی دارد.

قیمت اجرای طرح زراعت پالونیا نسبت به گونه های دیگر بسیار مقرون به صرفه است و هکتارهای وسیعی از استان های شمالی را به این طرح اختصاص داده اند.

کشت درخت پالونیا در استان های شمالی کشور با جدیت در حال انجام است از چوب آن علاوه بر صنایع چوبی در هواپیماسازی، سازه های آبی و زنبورداری به بهترین شکل استفاده می شود که در عرض پنج سال چوب آن قابل استفاده می باشد و از نظر اقتصادی به صرفه است.

آیا زراعت چوب به تنهایی پاسخگوی نیاز صنایع چوب کشور است؟

آیا زراعت چوب به تنهایی پاسخگوی نیاز صنایع چوب کشور است؟زراعت چوب به تنهایی قادر به تأمین نیاز کشور به صنایع چوبی نیست زیرا نیاز بازار به چوب چند برابر تولید آن در کشور بوده و برداشت از درختانی که رشد سریعی دارند حدود ۱۰ الی ۱۵ سال طول می کشد و با توجه به افزایش نرخ ارز، واردات آن نیز از لحاظ اقتصادی به صرفه نمی باشد.

ترویج کاشت درخت در کشور مزیت های زیادی دارد که عبارت است از:

 • ایجاد شغل
 • پیشگیری از واردات چوب
 • کمک به حفاظت از جنگل های کشور
 • تأمین نیاز بازار داخلی و غیره

بزرگترین مجموعه اجرای طرح زراعت چوب درخت پالونیا در کشور

بزرگترین مجموعه اجرای طرح زراعت چوب درخت پالونیا در کشورطرح توجیهی کاشت درخت پالونیا در برخی از استان ها با جدیّت در حال انجام است و با توجه به اینکه از نظر اقتصادی به صرفه است، انجام این طرح در استان های دیگر کشور در حال پیگیری می باشد. یکی از بهترین نمونه برای اجرای این طرح استفاده از نهال پالونیا است که مزایای بسیاری دارد که می توان به برخی از آنها اشاره کرد:

 • استفاده از چوب آن در صنایع چوبی
 • استفاده از برگ آن برای خوراک دام
 • رشد سریع بعد از قطع شدن
 • مستحکم بودن
 • وزن سبک
 • کیفیت عالی
 • هزینه مناسب

که با توجه به ویژگی های ممتاز و مناسب، کاشتن نهال آن در بسیاری از اماکن تفریحی و ورزشی و غیره در حال انجام است.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
امیرحسین حاجی باقری
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09123776221
شماره پشتیبانی: 09126783243
آدرس کانال: fartakpaulownia@
پست الکترونیکی: fartaknahal@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید